Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
59 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 

 

Poszła w las nauka...
:: technika :: 24.07.2062 by PsychoFish

Poszła w las nauka...
Oficer naukowy łamiący regulamin badań złapany na gorącym uczynku z prototypem polowego noża pomocniczego do krojenia mięsa w próżni

Jak donoszą wszędobylscy żurnaliści, rozpuszczeni w teren przez redakcje naukowe swoich macierzystych pism popularyzatorskich, notoryczna od dekady walka z garbem budżetowym doprowadza do nieprawidłowości także w świecie naukowców.

Wzbudziło to pewien niepokój wśród oficerów pionu naukowego Ministerstwa Informacji, powszechnie bowiem wiadomo iż wynalazki tworzone w centrach naukowych Macierzy tak uznanych na świecie są gwarantem spokojnego, bezpiecznego wytwarzania grzanek z serem zarówno w pancernych czeluściach legendarnych Sobieskich, jak i ultranowoczesnych kosmolotach Polskiej Marynarki Gwiezdnej.


Doktor hab. Żaneta Gessler, pracownica Podbiegunowego Ośrodka Badań Emiprycznych w trakcie badań "nad wytrzymałością próżniowego tostera wojskowego". Jak ustalił zespół inwigilacyjny, w ciągu dwóch dni uzyskała tajemniczo śródziemnomorską opaleniznę...

Raport Najwyższej Izby Kontroli Totalnej jest wstrząsający. Wykryto nieprawidłowości dotyczące głównie łamania regulaminu badań naukowych w związku z wykorzystaniem sprzętu badawczego oraz prototypów, usprawiedliwiane zazwyczaj koniecznością likwidacji nadwyżek w budżetach na badanie. W związku z faktem, że Prokuratura Główna wciąż nie uporała się z Aferą Taśmową, NIKT otrzymał pozwolenie Naczelnika na postawienie i wyegzekwowanie wykroczeń w tej sprawie. Dokonano około stu pouczeń, wystawiono 666 mandatów za zagrożenie zdrowia lub mienia oraz w wyniku raportu karnie zwiększono budżety najbardziej niesubordynowanych ośrodków.


Odnotowano m. in. nieautoryzowane przeróbki i wypożyczenia prototypów maszyn medycznych "Olbrychski" w niezbyt dokładnie sprecyzowanym celu badań terenowych przez naukowczynię Feministycznego Ośrodka Chorób Heteroseksualnych...

Największe naruszenia wymienione w raporcie pokontrolnym dotyczyły m. in. zbędnej redundancji wyników badań w wyniku dorzucenia siedmiuset tysięcy nadmiarowych przewodów pomiarowych do Największego Zderzacza Hadronów, przez co Centrum Edukacji Rzeczpospolitej Narodowej w Genewie musiało dokupić dodatkowe superkomputery "Steinhaus" do opracowania wyników. Odkryto również próby budowy superpancernego Poloneza Informatora (prototypy zostały natychmiast utajnione przez prowadzący kontrolę zespół), wyszukiwawcze dziur w jezdni (absolutnie nieprzydatne z powodu braku takowych przez ostatnie kilka lat), ulepszone wykrywacze kłamstwa...

- Proszę Pana, po co komu dziś wykrywacz kłamstwa... pod okiem naszych najła... najbardziej bezwzględnych psycholożek każdy się łamie jak zapałka w ciągu góra jednej godziny - sarka nasz rozmówca z Ministerstwa Informacji - A jak to nie starczy, to powiadam - z elektrodami na jajach nikt jeszcze nie kłamał.

Rzecznik MI podsumowuje raport pokontrolny krótko:

- Najwyraźniej kierownicy zespołów badaczy przestali sobie radzić z budżetem badań naukowych. Prawdziwą puszkę Pandory odkryliśmy jednak w katedrze badań laserowo-plazmowych pod Łodzią. Otóż wytwarzali oni różne rozwojowe wersje polowego noża pomocniczego, będącego na wyposażeniu Polskiej Marynarki Gwiezdnej i rozdawali jako gadżety na konferencjach naukowych.


Pani fizyk molekularny i fizyk kwantowy w sporze o uzasadnienie pewnej teorii - oczywiście łamiące regulamin badań. Aresztowanie odbyło się po długotrwałej obserwacji scysji podejrzanych i upewnieniu się, iż rzeczywiście doszło do naruszenia litery prawa.

Rzeczywiście, raport pokontrolny w odtajnionej części wskazuje na użycie nietypowych wersji popularnego wśród żołnierzy PMG "Scyzoryka" (lub "Świetlika") do zgoła nienaukowych celów: jako zapalniczki, latarki przy kluczach a nawet... depilatora! O możliwość tego ostatniego zastosowania dwie panie profesor z Żarnowskiego Instytutu Badań Jądrowych posprzeczały się dość intensywnie podczas wizyty w instytutowej łaźni z jaccuzi i dopiero zdecydowana interwencja smutnych panów z amputowanym poczuciem humoru skłoniła je do uzupełnienia odzienia oraz zaprzestania sporu.

- Przecież za ścianą był reaktor - powiedział nam z kamienną twarzą jeden z agentów MI uczestniczący w akcji - a gdyby tak którejś rączka się omsknęła?

Kary były dotkliwe - wielu naukowców musiało przyjąć mandaty zwiększające ich prywatne konta o tysiące złotych, w drobniejszych przypadkach udzielano pouczeń. Nieprawidłowo wykorzystywany sprzęt został zarekwirowany przez agentów MI. W celu jego utrzymania planowe jest wydanie kilku tryliardów złotych na rozbudowę bezpiecznych magazynów Ministerstwa rozciągających się poniżej siedemnastego poziomu metra warszawskiego.

Na szczęście nie wykryto żadnych nieprawidłowości w metodyce oraz rzetelności publikowanych wyników badań naukowych.

Z nieznanych przyczyn największym zainteresowaniem komisji ds. nadużyć cieszą się jednak zdjęcia operacyjne z bardzo dokładnej operacji inwigilacyjnej, które dziwnym trafem zostały prawie w całości utajnione.

Polub to:


Podziel się:12345678910
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę
(średnia ocena:8.7 | oddanych głosów:36)


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

Dodaj komentarz

! (3)
E, wycięliście fragment o atomowych tosterach i betonowych frytkownicach :) >>
| ~Psycho 25.7.2062 0:11:41
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
4 obrazki! (1)
Burżuj kurcze bladę >>
| 313pechowiec 25.7.2062 21:25:24
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
strona 1
[1]


Najnowsze wiadomości:

Nie będzie ołtarzy dla PKI? | 16.11, by Macer
Problematyczny telefon | 10.04, by Red_81
Epidemiczna demokracja | 28.03, by Red_81
Wybory samorządowe 2068 | 08.09, by Nefarius
Co dalej z MRS? | 30.08, by Macer i Red_81
Zwycięska porażka | 24.06, by Red_81
Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności | 27.12, by Red_81
Biuro Ochrony Naczelnika | 26.08, by Red_81
Reparacje wojenne | 14.08, by Red_81
Szczyt G1 | 09.07, by Red_81
27:1 | 09.03, by Red_81
Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej | 02.02, by Red_81
Betonowe brzozy na Jowiszu | 05.12, by Red_81
Intronizacja | 19.11, by Red_81
Nowa lepsza Unitra | 01.10, by Invader Zim
Pislamskie zakazy | 05.09, by Red_81

Więcej w Archiwum
Wiecej w kategorii technika
 
Binookle
R e k l a m a
Wielkabiznes

 NIEZBĘDNIK OBYWATELA:
Konstytucja WRP
Zbiór praw znakomitych uchwalonych ku chwale Najjasniejszej RP

Mapa Polski
Prawie 120 milionów kilometrów kwadratowych dobrobytu i szczęścia

Mapa Marsa
Bo Ziemia to dla nas zdecydowanie za mało...

Mapa Polskiej Przestrzeni Kosmicznej
Cały Wszechświat stoi przed nami otworem

WielkaPedia
Zródlo cennych informacji o WRP tworzone przez Obywateli dla Obywateli


O co tutaj chodzi?!
Spokojnie! Otwórz sobie piwo i zarezerwuj troche czasu. Juz wyjasniamy...

Napisz artykuł
Spróbuj swoich sił i zdobądź sławę i chwałę
 
TwojaRura

TwojaNuta

 
TwarzoksiążkaR e k l a m a


 LITERATURA PRZEPIĘKNA:
Wojna Polska 2034 roku
Człowiek z betonu
Betonowa Epopeja
Chłopi 2054
Pamiętnik Czołgisty
Przysłowia
Umrzesz!
 
 SŁOWO NA PONIEDZIAŁEK:

 

 (c) 2052-2074 www.wielkarzeczpospolita.net